خانه / میگرن / علائم میگرن | علایم سردرد میگرنی
علائم میگرن - علایم میگرن - درباره بیماری میگرن - میگرن چیست - سردرد میگرنی

علائم میگرن | علایم سردرد میگرنی

علائم میگرن ، درباره بیماری میگرن

علائم میگرن – علائم شایع یک حمله میگرن شامل سردرد ضرباندار، حساسیت به نور و سر و صدا، تهوع (احساس مریضی)، استفراغ (مریض بودن) و ضعف (کمبود انرژی) میشود.

آئورا

در برخی افراد، تغییرات در منطقه قشر مغز باعث تغییر در دید چشم میشود، مانند لکه های تیره، نقاط رنگی، تلالو و یا “ستاره”، و خطوط کج و معوج. بی حسی یا سوزش، ضعف و منگی و یا سرگیجه (احساس اینکه همه چیز در حال چرخش است) نیز می تواند رخ دهد. گفتار و شنوایی نیز می تواند مختل شود، و افراد مبتلا تغییرات حافظه، احساس ترس و سردرگمی، و به ندرت، فلج ناقص یا غش گزارش کرده اند. این علائم عصبی آئورای میگرن نامیده می شوند. در بزرگسالان، معمولا قبل از خود سردرد اتفاق می افتد، اما در کودکان، ممکن است هزمان باسردرد رخ دهد.

انواع میگرن چیست ؟

سیستم نام های مختلفی را برای حملات میگرن اختصاص داده که شامل علائم متفاوت است. این امر به پزشکان برای تشخیص و درمان میگرن کمک می کند. دو شکل شایع میگرن، میگرن بدون ائورا، و میگرن همراه با ائورا نامیده می شوند. نام “میگرن همراه با ائورا” همچنین برای برخی از اشکال نادر میگرن بکار میرود، که نام دیگری هم دارند. این موارد عبارتند از :

میگرن بازیلر :

که در آن نشانه هایی مانند از دست دادن تعادل، دو بینی، یا غش می تواند رخ دهد.

میگرن نیم فلج خانوادگی :

که در آن فلج برگشت پذیر رخ می دهد، که همچنین با عنوان « میگرن همراه با ائورا، طبقه بندی شده اند. دیگر اشکال نادر میگرن وجود دارند، که به طور جداگانه طبقه بندی می شوند.

علائم میگرن – فاز حمله میگرن

اغلب پیش بینی زمانی که یک حمله میگرن رخ میدهد دشوار است. با این حال، شما اغلب می توانید الگوی هر حمله را پیش بینی کنید. در بزرگسالان، ما می توانیم حمله میگرن را به چهار یا پنج مرحله تقسیم کنیم که درپی یکدیگر هستند:

  • قبل از سردرد، یا فاز هشدار دهنده
  • آئورا (همیشه وجود ندارد)
  • سردرد
  • وضوح
  • بهبود

یادگیری تشخیص مراحل مختلف حمله میگرن می تواند مفید باشد. شما ممکن است از یک، تمام، و یا ترکیبی از این مراحل رنج ببرید، و ترکیبی از مراحل ممکن است از حمله ای تا حمله دیگر متفاوت است. شناخت نشانه های متفاوت در زمان های مختلف در طول حمله سردرد شما می تواند اطلاعاتی به دکتر بدهد که ممکن است در تشخیص کمک کند. همچنین، مصرف دارو قبل از علائم به طور کامل توسعه یافته ممکن است اثر یک حمله را کاهش دهد.

حمله میگرن یک کودک اغلب بسیار کوتاه تر از حمله یک فرد بالغ است، و در نتیجه ممکن است امکان سر در آوردن کامل از مراحل متفاوت سردرد وجود نداشته باشد.

  1. آئورا

آئورای میگرن شامل طیف گسترده ای از علائم عصبی میشود. این مرحله می تواند بین 5 تا 30 دقیقه طول بکشد، و معمولا قبل از سردرد اتفاق می افتد. تنها 15 درصد از افراد مبتلا به میگرن آئورا دارند. میگرن بدون ائورا شامل این مرحله نمی شود.

  1. سردرد میگرنی

این مرحله شامل سردردی می شود که می تواند شدید باشد، حتی درحد غیر قابل تحمل. سردرد معمولا ضرباندار است، و با حرکت بدتر میشود. برخی از افراد مبتلا درد را فشار دهنده و یا سفت شونده توصیف می کنند. سردرد معمولا در یک طرف سر است، به خصوص در شروع حمله. برخی از افراد مبتلا به درد در هر دو طرف سر، و یا تا پیشانی هستند، اما معمولا در پشت سر نیست. تهوع (بیماری) و استفراغ (مریض شدن) می تواند در این مرحله رخ دهد، و فرد مبتلا ممکن است احساس حساس شدن به نور یا صدا، یا هر دو را داشته باشد.

3 . قطعنامه

اکثر حملات به آرامی محو میشوند، اما برخی به طور ناگهانی پس از ابتلای بیمار متوقف میشوند. خواب به نظر می رسد بهترین “درمان” برای بسیاری از افراد مبتلا باشد، که دریافتند حتی یک یا دو ساعت می تواند برای پایان دادن به حمله کافی باشد. بسیاری از کودکان دریافتند خواب فقط برای چند دقیقه می تواند حمله آنها را متوقف کند.

  1. بهبود میگرن

این مرحله نهایی حمله است، و می تواند ساعتها یا چند روز احساس مثل خماری “آن طول بکشد تا ناپدید شود. علائم می تواند شبیه به علائم مرحله اول باشد، و اغلب آنها علائم منعکس شونده هستند. به عنوان مثال، اگر شما اشتها خود را در آغاز حمله از دست میدهید، ممکن است در این مرحله بسیار گرسنه شوید. اگر خسته شده بودید، در حال حاضر ممکن است احساس پر از انرژی بودن کنید.

در این نوشته سعی شد تا علائم میگرن و انواع آن بررسی شود .

همچنین ببینید

درمان میگرن - انواع میگرن

انواع سردرد میگرن و درمان

میگرن و درمان ، انواع آن می پردازیم انواع میگرن شامل موارد زیر است: سندرمهای ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *