خانه / میگرکسترا / داروی میگرن میگرکسترا مورد تایید FDA
داروی میگرن مورد تاییدد FDA - داروی میگرن - میگرکسترا - درمان میگرن
داروی میگرن مورد تاییدد FDA - داروی میگرن - میگرکسترا - درمان میگرن

داروی میگرن میگرکسترا مورد تایید FDA

داروی میگرن (میگرکسترا ) تصویب شده سوماتریپتان / ناپروکسن FDA) Treximet) برای میگرن در نوجوانان

  • میگرن مرتبط با سندرم تونل کارپال

  • ژل موضعی امیدبخش در میگرن

  • اخبار و چشم انداز سردرد


 داروها و بیماریهای مرتبط با میگرن :

  • سردرد میگرنی

  • انواع میگرن دوران کودکی

  • سرگیجه مرتبط با میگرن

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ترکیبی از سوماتریپتان و ناپروکسن سدیم را (Treximet، Pernix شرکت Therapeutics) برای درمان حاد میگرن با یا بدون ائورا در کودکان بیمار 12 سال و مسن تر تایید نمود، این شرکت امروز اعلام کرد.

این محصول اولین داروی ترکیبی تایید شده، و اولین داروی حاوی سوماتریپتان، برای درمان حملات میگرن حاد در کودکان بیماراست. ترکیبی از سوماتریپتان و ناپروکسن سدیم میتواند در کنترل درد و علائم همراه میگرن در مقایسه با هر داروی تک ترکیبی دیگر موثر تر باشد.

مرل لی دیاموند، رئيس و مدیر عامل، کلینیک سردرد دیاموند ، و مشاور Pernix، در بیانیه ای اظهار نمود: “تا به حال، کودکان مبتلا به میگرن درمقایسه با بزرگسالان تعداد گزینه های درمانی  کمتری برای مدیریت اثرات ناتوان کننده بالقوه میگرن حاد داشتند،”.

” از هر پنج نوجوانان یک نفراز میگرن رنج می برد، و فشار آنها فراتر از درد می رود، چراکه میگرن همچنین می تواند بطور منفی بر رشد اجتماعی و تلاش آنها در مدرسه تاثیر بگذارد.”

داروی میگرن ، سردرد میگرن :

درمان منجر به تسکین سردرد از طریق مکانیسم های مختلف دارویی عملکرد میشود. سوماتریپتان یک آگونیست زیرگروه گیرنده  5-hydroxytryptamine1 ( 20 (5-HT1 انتخابی است که واسطه انقباض شریان بازیلر و عروق سخت شامه انسان میباشد. ناپروکسن سدیم یک عضو از گروه اسید arylacetic داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی است، که مانع از سنتز واسطه های التهابی میشود.

دوز توصیه شده برای کودکان 12 سال و بیش تر یک قرص Treximet  10/60 میلی گرم (10 میلی گرم سوماتریپتان و 60 میلی گرم ناپروکسن سدیم) در روز است، با حداکثر دوز توصیه شده 85/500 میلی گرم در روز است. دوز توصیه شده برای بزرگسالان یک قرص 85/500 میلی گرم است.

تایید برای نشانه کودکان پس از بررسی FDA از فاز 3 محوری ایمنی و کارآزمایی بالینی اثر بخشی آن، همچنین بررسی داده ایمنی و فارماکوکینتیک بلند مدت بدست آمد، که نشان می دهد محصول ترکیبی در درمان میگرن در کودکان بیمار به طور قابل توجهی نسبت به پلاسبو موثرتر است و پروفایل ایمنی مطلوب مشابهی با دارو در بزرگسالان دارد.

در حالی که محصول برای درمان حاد میگرن در بزرگسالان در سال 2008 به تصویب رسید، FDA یک بررسی اولویتبندی کاربرد مکمل داروی جدید را، تاحدی، بر اساس نیاز به گزینه های دیگر در بین این جمعیت خاص مشخص نمود. حدود 8٪ تا 23٪ از تمام کودکان بیمار 11 سال و بالاتر به میگرن دچارند، اما گزینه های درمان، به خصوص در مقایسه با بزرگسالان محدود بوده اند.

هشدار جعبه

Treximet یک اخطار برروی بسته بندی دارد که به خطرات قلبی عروقی و دستگاه گوارش اشاره دارد.

با توجه به این هشدار، دارو ممکن است خطر حوادث جدی قلبی و عروقی ترومبوتیک، انفارکتوس میوکارد، و سکته مغزی را افزایش  دهد، که می تواند کشنده باشد. این خطر ممکن است با مدت زمان استفاده افزایش یابد.

عوارض جانبی گوارشی جدی ممکن است شامل خونریزی، زخم و سوراخ شدن معده یا روده، و در افراد مسن خطر بیشتری برای حوادث جدی دستگاه گوارش شود.

داگ دریسدیل، رئیس و مدیر اجرایی، پرنیکس، گفت: دوز جدید مخصوص کودکان در سه ماهه سوم سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *